Aydın İshakoğlu, Rize Çayeli nüfusuna kayıtlı olup, 1957 yılında İstanbul‘da doğmuştur. Avusturya Lisesi’nden derece ile mezun olan Aydın İshakoğlu, daha sonra Marmara Üniversitesi İşletme Bölümünü bitirmiştir.

15 yaşından 37 yaşına kadar, Türkiye’nin ilk boya fabrikası olan; İshakol Boya’nın hemen her kademesinde görev alıp, her fırsatta yurt dışındaki uluslararası boya ve hammadde fabrikalarında staj yaparak vizyonunu geliştirmiştir.

1994 yılında, AYKiM Kimya Sanayii, Boya Hammadde Üretim Ve Ticaret firmasını kurmuştur. Ömrünü; araştırmaya, öğrenmeye, öğrendiklerini öğretmeye, yeniliklere adamış bir duayendir. Üretmek, makinalar, laboratuvarlar, imalatın kokusu vazgeçilmezleriydi.

1997 yılında, sanayiinin gelişmesi ve yeni girişimcileri desteklemek için, “Hammadde ve Başlangıç Reçeteleri “ adı altında bütün bilgi birikimini toplayan bir kitap yazmıştır. Bu kitap, Türkiye‘de bir ilktir. Okullara, fabrikalara binlerce adet dağıtılmış ve geliştirilerek dağıtılmaya devam edilmektedir.

14.04.2007 tarihinde, yine bir sabah sevdiği işine giderken, çok genç yaşta geçirdiği elim trafik kazasında yaşama veda etmiştir.

Ticari ahlakı, duruşu, dürüstlüğü, dostluğu, güleryüzü ,insan sevgisi ve fötr şapkası ile her zaman zihnimizde ve kalplerimizde var olacaktır.

Aydın İshakoğlu‘nu sonsuz rahmet, minnet, sevgi ve saygı ile anıyoruz...

AYDIN iSHAKOĞLU
HAFTALIK MAIL BüLTENi
  • Grey LinkedIn Icon
  • Grey Facebook Icon
iLETiSiM

​Entegre Yönetim Sistem Politikası

Tüm Hakları Saklıdır ® Aykim Sanayi Kimyasalları, 2017